Kako družinski vzorci posesivnosti pomagajo pri uresničevanju Agende?

Kako družinski vzorci posesivnosti pomagajo pri uresničevanju Agende?

Dokler si v moji hiši, boš delal tako, kot sem jaz rekel. Mnogo nas pozna ta stavek. Dober je, ko smo majhni in potrebujemo nekoga, ki je odgovoren za nas. To so starši ali pa naši skrbniki. Tisti, ki nas imajo radi in nam želijo dobro. Vendar pa, ali ni morda lastnina doma, v katerem…

Teorija spolne identitete in njene posledice
|

Teorija spolne identitete in njene posledice

Ideja da se ljudje deklariramo kot moški ali ženske na podlagi občutka in ne na podlagi svoje fiziologije, izgleda preprosta in nedolžna, a ima številne posledice, ki segajo na vsa področja človekovega življenja. V knjigi z naslovom Trans: ko se ideologija sreča z realnostjo, avtorica Helen Joyce (1) zelo natančno opiše zgodovino transspolnosti in razvoj…

Revija je iPad, ki ne deluje
|

Revija je iPad, ki ne deluje

“Čas, ki ga kot otroci preživimo pred zasloni, do konca življenja vpliva na našo interakcijo s svetom.” Andy Doan V spodnjem posnetku je enoletna deklica, ki se odlično znajde na iPadu. Obrača stran za stranjo in veselo vzklika, ko se naprava odziva po njeni volji. Poteg s prstom po zaslonu, ki ga je Apple vpeljal…

Kratki film Generacija Z: Ne al’ ja?
|

Kratki film Generacija Z: Ne al’ ja?

Večkrat nagrajeni kratki film Generacija Z: Ne al’ ja? v svoji osnovi izpostavlja problematiko odvisnosti od sodobne (digitalne) tehnologije, a obenem vsakemu gledalcu ponuja še veliko več kot to. Namreč, dotika se najbolj osnovnih vidikov življenja, ki jih učenke in učenci s spretno pripravljeno koreografijo in sproščeno ustvarjalnostjo pripnejo na filmski trak ter tako na…

Nezdravo uživanje informacij ogroža kreativnost in karierni uspeh
|

Nezdravo uživanje informacij ogroža kreativnost in karierni uspeh

Dosti srečnejši in izpolnjeni bi bili vsi skupaj, če bi bili usposobljeni za zdravo informacijsko dieto, ki bi vodila do pridobitve dodatnih prostih ur, bolj zdravega življenjskega sloga in hitrejšega doseganja naših ciljev. Tako bi namreč pravočasno in uspešno zaključevali zahtevna strateška in kreativnejša opravila, več bi se družili s prijatelji, izboljšali bi odnose z…

Ocene

Ocene

Mnogo je stvari, ki me ob misli na trenutni šolski sistem spravljajo v frustracijo, celo občasni obup. A ena izmed večjih so ocene. Kaj sploh povedo ocene o otroku? Spomnim se časa, ko sem delala v OŠ Lila in še nismo imeli akreditacije. Naši otroci so bili formalno šolajoči na domu in so ob koncu…

Kaj je manjše zlo? Izobraževanje v šoli pod koronskimi ukrepi ali “šolanje na daljavo”

Kaj je manjše zlo? Izobraževanje v šoli pod koronskimi ukrepi ali “šolanje na daljavo”

Ko postanejo žrtve otroci, se moja tolerantnost konča! Kot človek z dušo, mama in psihologinja, preprosto ne zmorem več nemo pričati enemu največjih kriminalov v zgodovini človeštva (dr. Milan Hosta phD: “Pedagoški kriminal” in psihosomatsko breme Covid-19 ukrepov): diskriminaciji, zanemarjanju in zlorabi naših otrok s strani šolnikov. Medtem ko peščica politično vodenih zdravnikov preko vzvodov…

Kaj je to digitalni minimalizem?
|

Kaj je to digitalni minimalizem?

V članku, ki si ga boste prebrali v nadaljevanju, bom podal nekaj nasvetov kako lahko zmanjšamo digitalno navlako in postanemo digitalni minimalist. Sodobno življenje je vse hitrejše in digitalne motnje omejujejo našo produktivnost, ustvarjalnost in tudi naše odnose. Velika večina ljudi sledi trendu, da so kjerkoli in kadarkoli dosegljivi in ves čas prisotni on-line na različnih socialnih…

Podprite Učiteljski manifest

Podprite Učiteljski manifest

Starši in učitelji se povezujemo za naše otroke in mladino Drage mame in dragi očetje! Še nikoli, kar pomnim, vaši otroci in mladostniki niso bili postavljeni pred takšne preizkušnje in zlorabe, kot so jim danes. Kot učiteljica vsakodnevno opažam vse več stisk otrok in mladostnikov, ki so posledica že tretje šolsko leto prisotnih protikovidnih ukrepov….

Odprto pismo ravnateljem in učiteljem

Odprto pismo ravnateljem in učiteljem

Omenjeno pismo, ki si ga boste lahko prebrali v nadaljevanju, je 11. novembra 2021 na svojem Facebook profilu objavila Vida Gostenčnik, ki je po izobrazbi univerzitetna diplomirana psihologinja. Pismo oz. zapis objavljamo z njenim dovoljenjem in upamo, da se bodo v izobraževalnih inštitucijah zganili in prenehali izvajati pedagoški kriminal nad nič krivimi otroci in mladostniki. Dragi…

Bodi priden in ubogaj

Bodi priden in ubogaj

Verjetno je otroštvo vseh nas zaznamovano z besedami »priden bodi« in »ubogaj me«. Kolikokrat se vam zgodi, da jih tudi sami izrečete? Ali se zavedate, kakšne posledice imajo na samopodobo vašega otroka? Mogoče se vam zdijo nedolžne, čez nekaj minut pa se boste raje za jezik ugriznili. Pa poskusimo. Izrecite jih še zadnjič, a tokrat…